četvrtak, 04 Oktobar 2018 11:28

PROGRAM 7. TFF

PETAK, 12.10.2018.

 

BOSANSKI KULTURNI CENTAR TUZLA

 

19:30 - Svečana ceremonija otvaranja i projekcija

                        Dugometražni film
                        JUŽNI VETAR / SOUTH WIND
                        Srbija / Serbia, 125 min, Miloš Avramović    

 

SUBOTA, 13.10.2018.

 

NARODNO POZORIŠTE

 

13:00 - 14:00   Animirani film

 

КРУЖНО ПАТУВАЊЕ НА МОНАХОТ / THE MONK

Makedonija/ Makedonia, 12:09, Zharko Ivanov

 

TRICK CHICKEN

BiH / B&H, 01:21, Sadko Hadzihasanović

 

CRVENA JABUČICA / RED APPLE

Hrvatska / Croatia, 08:03, Ana Horvat

 

BIJELA VRANA / WHITE CROW

Hrvatska / Croatia, 09:00, Miran Miošić

 

EXODUS /EXODUS

Hrvatska / Croatia, 05:58, Martina Lexi Vizec

 

PARANOJA PARANOJE / PARANOJA PARANOJE

Hrvatska / Croatia, 04:34, Katarina Jukić

 

BOBO / BOBO

Hrvatska / Croatia, 13:40, Andrej Rehak

 

EUTANAZIJA / EUTANAZIJA

Hrvatska / Croatia, 05:00, Joško Marušić

 

14:15 - 16:00   FGSF

 

AKADO

Rusija / Russian Federation, 06:53, Kim Belov

 

FENG SHUI

USA / United States, 04:50, Nada Stjepanović

 

MY BEST FRIEND

Rumunija / Romania, 22:00, Catalin Bugean

 

JOHANN / JOHANN

Njemačka / Germany, 00:09:23, Franka Braun

 

BEGINNING

Turska / Turkey, 14:00, Ömer Sevi̇nç

 

VREEMDE GASTEN / STRANGE GUESTS

Holandija / Netherlands, 14:01, Eva van Pelt

 

DERNIÈRE BARAQUE / FINAL SHELTER

Belgija / Belgium, 17:27, Mounir Ben Bachir

 

GROWING ALICE

Irska / Ireland, 03:58, Danilo Zambrano

 

THE BOX

Grčka / Greece, 12:50, Aristeidis Deligiannidis

 

16:15 - 17:55   Dokumentarni film

LICA LAFORE / THE FACES OF LAFORA

BiH / B&H, 88 min, Denis Bojić

 

18:10 - 19:00   Dokumentarni film

SVE SA VOLJOM / A FEAT OF PERSEVERANCE

BiH / B&H, 49 min, Nerminka Emrić

 

19:30 - 21:07  Dugometražni film

MALI

Hrvatska / Croatia, 97 min, Antonio Nuić

 

21:30 -                 OPERACIJA ZAJEBANCIJA / OPERATION SHMENTI CAPELLI

Bugarska, Vladislav Karamfilov Dimitrov

 

 

NEDJELJA, 14.10.2018.

 

NARODNO POZORIŠTE

 

13:00 - 14:00   Kratki film

PESMI MLADOSTI / SONGS OF YOUTH

Slovenija / Slovenia, 08:47, Elle Hesnan

 

NA ZEMLJI NI NEBES / ON EARTH THERE IS NO HEAVEN

Slovenija / Slovenia, 10:55, Maja Alibegović

 

NENAD / NENAD

Slovenija / Slovenia, 05:34, Yuliya Molina

 

GDJE SE VRABAC SKRIVA KAD JE HLADNO / WHERE A SPARROW HIDES WHEN IT ́S COLD

Hrvatska / Croatia, 19:51, Marko Stanić

 

PINK ELEPHANT

BiH / B&H, 15:00, Ado Hasanović

 

14:15 - 16:00   FGSF

ENGIR DRAUGAR / NO GHOSTS

Irska / Iceland, 15:41, Ragnar Snorrason

 

SERVING JOY

Australija / Australia, 13:58, Martin Sharpe

 

BEAU SOIR,ONE FINE EVENING

Belgija / Belgium, 14:17, Anne Wouters

 

Beyond the Old Road

Kanada / Canada, 11:51, Max Train

 

30 / 30

Kipar / Cyprus, 15:00, Constantinos Patsalides

 

AIM POINT,AIM POINT

Japan / Japan, 15:00, Keishi Suenaga

 

CONSTRICTION IS A SCAR

Ujedinjeno Kraljevstvo / United Kingdom, 14:56, Tomas Gold

 

BILDVISNINGEN - A VISUAL ESSAY ABOUT OBSOLESCENCE

Portugal / Portugal, 04:12, Nuno Braumann

                       

16:15 - 18:00   Dokumentarni film

KONGRES ZABORAVA / CONGRESS OF OBLIVION

Srbija / Serbia, 103 min, Vladimir Paunović

                       

18:15 - 19:00   Dokumentarni film

SESTRE / SISTERS

BiH / B&H, 42 min, Zdenko Jurilj

 

19:30 - 21:30  Dugometražni film

MESO / FLESH

BiH / B&H, 120 min, Saša Hajduković

 

PONEDJELJAK, 15.10.2018.

 

BOSANSKI KULTURNI CENTAR

11:00 - Dugometražni film
       
    ZLOGONJE/THE WITCH HUNTERS
            Srbija/Serbia, 90 min, Raško Miljković
              

NARODNO POZORIŠTE 

 

13:00 - 14:15   Kratki film

 

PROŠLOST / PAST

Hrvatska / Croatia, 14:25, Zoran Stojkovski

 

LE DIHAJOČE BITJE / ONLY BREATHING

Slovenija / Slovenia, 02:50, Ahmad Adelian

 

BEAUTY HAS NO SIZE

Slovenija / Slovenia, 12:06, Vesna Klančer

 

ANTIKVARIJAT / USED BOOK STORE

Hrvatska / Croatia, 17:15, Silvio Mirošničenko

 

KINESKI ZID / GREAT WALL OF CHINA

Njemačka / BiH, 30:00,  Aleksandra Odić

 

14:30 - 16:15   FGSF

 

KARMASUTRA

Rumunija / Romania, 23:32, Cristian Bota

 

STAIN

Kanada / Canada, 06:00, Robert Misovic

 

DOUBLE OR NOTHING

Irska / Ireland, 14:10, Oisin McFarland Smith

 

LA DERNIÈRE DANSE DE WALTER VINTORP / THE LAST DANCE OF WALTER VINTORP

Belgija / Belgium, 14:50, Claude Neuray

 

SALVEGER / ANNIVERSARY

Germany, 14:17, Angelica Germanà Bozza

 

LIMBO

Turska / Turkey, 01:27, Gokce Erenmemisoglu

 

DER SIEG DER BARMHERZIGKEIT / THE VICTORY OF CHARITY

Austrija / Austria, 24:14, Albert Meisl

 

SIXIÈME ÉTAGE / 6TH FLOOR

Rumunija / Romania, 02:37, Benoît ANTOINE

 

HEROES

Italija / Italy, 02:00, Thomas Francesconi

                       

16:30 - 17:30  Dokumentarni film

NAJGORI NA SVIJETU / THE WORST IN THE WORLD

BiH / B&H, 60 min, Damir Pirić

                       

17:45 -  18:45  Dokumentarni film

PUSTI DOBRE, PUSTI / OUR DAILY WATER

Hrvatska / Croatia, 57 min, Vlatka Vorkapić

 

19:30 - 21:08  Dugometražni film

TERET / THE LOAD

Srbija / Serbia, 98 min, Ognjen Glavonjić

 

UTORAK, 16.10.2018.

 

NARODNO POZORIŠTE

 

13:00 - 14:15   Kratki film    

 

POSLJEDNJI BUNAR / THE LAST WELL

Hrvatska / Croatia, 20:01, Filip Filković       

 

E I G H T D A Y

BiH / B&H, 09:55, Jasmin Pivić        

 

AMEEN / AMEEN

BiH / B&H, 15:48, Ismar Vejzovic & Bafl Sarhang

 

TERET / LOAD

Srbija / Serbia, Stefan Teofilović, 08:00

 

BEHEMOT / BEHEMOT

Hrvatska / Croatia, 17:55, Igor Dropuljić

 

14:30 - 16:15   FGSF

ABCD / ABCD

Italija / Italy, 08:00, Daniele Morelli

 

PIPINARA / PIPINARA

Italija / Italy, 14:15, Ludovico Di Martino

 

DISTANT

Italija / Italy, 14:00, Guido Tabacco

 

APPLES

Ujedinjeno Kraljevstvo / United Kingdom, 18:15, Milda Baginskaite

 

FIFO

Belgija / Belgium, 12:00, Sacha Ferbus, Jeremy Puffet

 

CHANSON À PART / SONG SOTTO VOCE

Francuska / France, 10:20, Pierre Bessette

 

NOS JOURS BÉNIS / BLESSED DAYS

Francuska / France, 13:00, Valentina Casadei

 

BEJLEREVE BEGOVA BEYLER

Kosovo / Kosovo, 07:03, Filiz KUKA

 

DISCONNECTED

Njemačka / Germany, 08:15, Maša Zia Lenárdič, Anja Wutej

                       

16:30 - 17:30   Dokumentarni film

CRNA OVCA BISTRIČKA / SAINT MARY'S BLACK SHEEP

Hrvatska / Croatia, 60 min, Višnja Skorin

                       

17:45 -  18:45  Dokumentarni film

TAKO PROSI DUŠA / MY SOUL YEARNS

Hrvatska / Croatia, 55 min, Davor Borić

 

19:30 - 21:50   Dugometražni film

8 POVJERENIK / THE EIGHTH COMMISSIONER

Hrvatska / Croatia, 139  min, Ivan Salaj

 

SRIJEDA, 17.10.2018.

 

NARODNO POZORIŠTE

 

13:00 - 14:15  Kratki film

THE SMELL OF PETROL / THE SMELL OF PETROL

Srbija / Serbia, 12:00, Branko Tomović

 

ŽIVOT PO MOSKRIJU / LIFE ACCORDING TO MOSKRI

Srbija / Serbia, 28:00, Goran Nikolić

 

WEDDING PREPARATIONS IN THE COUNTRY

BiH / B&H, 27:00, Akash Sharma

 

14:30 - 16:15   FGSF

KEEP LOOKING UP

Grčka / Greece, 04:32, Christopher Anagnostopoulos

 

AMBARADAN / AMBARADAN

Italija / Italy, 14:59, Amin Nour, Paolo Negro

 

THE BRIDGE

Ujedinjeno Kraljevstvo / United Kingdom, 15:00, Shay Kuehlmann, Kate Roxburgh

 

A DOG CALLED MOOSE

Ujedinjeno Kraljevstvo / United Kingdom, 10:00, Shay Kuehlmann, Kate Roxburgh

 

THE LION, THE ANTELOPE AND THE BEAUTIFUL BLONDE

Češka / Czech Republic, 08:26, Martin Kuba

 

THE DEVIL AND THE HOLY WATER

Finska / Finland, 12:15, Laura Meriläinen

 

NEW NEIGHBOURS

Njemačka / Germany, 01:52, Constanze Klaue

 

PIOTR

Ujedinjeno Kraljevstvo / United Kingdom, 04:28, Zuzanna Kopacka

 

LUIGINO / LUIGINO

Italija / Italy, 12:00, Paolo de Lucia

 

E#VISIONE  / E#VISION

Italija / Italy, 05:05, Carlos Solito

 

7 PLANETS

Ujedinjeno Kraljevstvo / United Kingdom, 06:07, Milda Baginskaite

 

EL MEJOR MOMENTO / THE BEST MOMENT

Španija / Spain, 04:00, Raúl Navarro

 

NÁUFRAGOS / SHIPWRECKED

Španija / Spain, 07:09, Iván López

                       

16:30 - 17:30   Dokumentarni film

ČAROBNJAK IZ MUTNJA / WIZARD FROM MUTANJ

BiH / B&H, 56 min, Branko Lazić

                       

17:45 -  18:45  Dokumentarni film

BOTORIĆI / THE BOTORIC FAMILY

Srbija / Serbia, 66 min, Srđan Knežević

 

19:30 - 21:15   Dugometražni film

MINISTARSTVO LJUBAVI / MINISTRY OF LOVE

Hrvatska / Croatia, 103 min, Pavo Marinković



ČETVRTAK, 18.10.2018.

 

NARODNO POZORIŠTE

 

14:15 - 16:00   FGSF

ARÎN

Ujedinjeno Kraljevstvo / United Kingdom, 10:44, Mizgin Mujde Arslan

 

STAKHANOV / STAKHANOV

Italija / Italy, 13:00, Alex Scarpa

 

OLYMPIA DACKEL

Njemačka / Germany,00:09:57,Dackel Kollektiv

 

LES ÉTOILES FUYANTES / ESCAPING STARS

Francuska / France, 08:00, Herbain Laëtitia

 

БАТМОБИЛ / BATMOBILE

Bugarska / Bulgaria, 12:49, Deyan Bararev

 

I DON'T LIKE SUGAR

Švedska / Sweden, 07:07, Wasim Kashlan

 

TOUCHDOWN

Ujedinjeno Kraljevstvo / United Kingdom, 06:58, Stephen C. Horne

 

NICE TO SEE YOU

Poljska / Poland, 05:19, Juan Bermúdez

 

LOLA

Ujedinjeno  Kraljevstvo / United Kingdom, 17:24, Valentina Gordeeva

 

OBSERVADOR / OBSERVER

Portugal / Portugal, 01:00, José Paulo Santos

 

FAMILY PORTRAIT

Ujedinjeno Kraljevstvo / United Kingdom, 14:23, Kelly Holmes

                       

16:15 - 17:30  Dokumentarni film - revijalni program

 

WELTSCMERZ / WELTSCMERZ

BiH / B&H, 07:00, Anja Kavić

 

POSLJEDNJI BOGUMILI

BiH / B&H, 38:00, Nedim Lončarević

 

18:00 - Kratki igrano-dokumentarni film - revijalni program

 

F41 I JA

BiH / B&H, 25:00, Studenti IPI Akademije

 

19:30 - 21:50  Dugometražni film

RUDAR / MINER

Slovenija / Slovenia, 139  min, Hanna Slak



PETAK, 19.10.2018.

 

NARODNO POZORIŠTE

 

19:30 - Ceremonija zatvaranja, dodjela vila TFF i projekcija serije Novine, Dalibor Matanić

 

Generalni pokrovitelj

  

Sponzori

    

Prijatelji festivala

  

       

Looking for a way to pitch your idea for a television show or movie? iPITCH.TV offers a next generation platform for creators of original pitches for TV, Film & Digital Media to connect directly with Hollywood Producers and Studio Executives and gives creators industry pro advice on how to pitch a television show or feature film. Pitch your idea for a Movie, Screenplay, Television Show, Short Film, New Media Project and more.

FESTIVALSKI RADIO GENERALNI MEDIJSKI POKROVITELJI
kameleon  Radio M   radiosarajevo.ba RTV 7
MEDIJSKI PARTNERI
   ekskluziva  ekskluziva ekskluziva  volimtz   volimtz  extra Fresh Press Fejm