Wednesday, 28 September 2016 10:47

FILMSKI PROGRAM 2016.

 

 

 

PONEDJELJAK 10.10.2016.

BOSANSKI KULTURNI CENTAR

09:00  Predfestivalske školske projekcije

 

 

UTORAK  11.10.2016.

BOSANSKI KULTURNI CENTAR

09:00  Predfestivalske školske projekcije

 

SRIJEDA 12.10.2016.

 


BOSANSKI KULTURNI CENTAR

09:00 Festivalske školske projekcije

 

NARODNO POZORIŠTE

14:30 – 16:00  Kratkometražni igrani filmovi

PETRIN IZBOR / PETRA’S CHOICE
Bosna i Hercegovina, 2015, 17:40,
Ivan Čolak

ORAH / WALNUT
Hrvatska, 2015, 19:47,
Danilo Šerbedžija

PUT ZA KUJUMBU / TO KUYUMBA
Srbija, 2015, 21:46,
Miroslav Savić

NIČIJA ZEMLJA / NO MAN'S LAND
Hrvatska, 2015, 15:00,
Branko Ištvančić

CSILLAG
Slovenija, 2016, 14:10,
Aron Horvath

16:15 – 17:30  Dokumentarni filmovi

SAN KOJI ŽIVI ILI NOVO ČUDO U OLOVU / A LIVING DREAM OR A NEW MIRACLE IN OLOVO
Bosna i Hercegovina, 2016, 30:00,
Nedeljko Žugić

ŽIVOT SA POTEŠKOĆAMA – PRIČA ANA MARIJE / LIFE WITH CHALLENGES – ANA MARIA'S STORY
Makedonija, 2016, 45:00,
Marina Daceska

17:45 – 19:00   Animirani filmovi

GRAD DUHOVA / GHOST TOWN
Hrvatska, 2016, 12:11,
Marko Dješka

           

ROBOTICA / ROBOTICA
Hrvatska, 2015, 06:48,
Ivan Fodor

КRUŽNO PUTOVANJE NA MARETO / ROUND TRIP: MARY
Makedonija, 2015, 09:47,
Žarko Ivanov

PENJAČI / OFF BELAY
Hrvatska, 2015, 10:00,
Siniša Mataić

POKRETNI ELEMENTI / MOVING ELEMENTS
Hrvatska, 2016, 06:30,
Marko Tadić

PLAVO NEBO / THE BLUE SKY
Hrvatska, 2016, 08:10,
Kašmir Huseinović

ONI ŽIVE NOĆU / THEY LIVE BY NIGHT
Hrvatska, 2016, 08:18
Goran Trbuljak

STAKLENI ČOVJEK / TRANSPARENCY
Hrvatska, 2015, 06:10,
Daniel Šuljić

DJEVOJKA ŠTO PADA / THE FALLING    GIRL
Makedonija, 2015, 10:30,
Vladimir Lukaš

VELIKA MOĆ / BIG FORCE
Bosna i Hercegovina, 2016, 01:10,
Mirsad Omerović


BOSANSKI KULTURNI CENTAR

19:30 – Svečana ceremonija otvaranja i projekcija dokumentarnog filma

HOUSTON, WE HAVE A PROBLEM !
Hrvatska, Njemačka, Češka Republika, Katar, Slovenija, 2016, 88:00
Ziga Virc

Koktel party otvaranja


ČETVRTAK 13.10.2016.

BOSANSKI KULTURNI CENTAR
09:00 Festivalske školske projekcije

NARODNO POZORIŠTE

14:30 – 15:45  Kratkometražni igrani filmovi

INDONEZIJA / INDONESIA
Hrvatska, 2015, 22:30
Daria Blažević

MEMENTO MORI / MEMENTO MORI
Srbija, 2016, 30:12,
Đorđe Milosavljević

NEPRIMIJEĆEN / INVISIBLE
Crna Gora, 2016, 11:00,
Goran Šćekić

MINJONJA NJANJONJA BOO-BOO BOO HOO
Hrvatska, 2015, 10:51,
Josip Lukić

16:00 – 17:15  Dokumentarni filmovi

GONIČ / SEEKER
Hrvatska, 2015, 10:21
Toma Zidić

JA SAM ADNAN I NEĆU VAS RAZNIJETI /MY NAME IS ADNAN AND I WILL NOT BLOW YOU UP
Bosna i Hercegovina, 2015, 06:48,
Adnan Smajić

VIJETNAM / VIETNAM
Srbija, 2015, 25:30,
Jovana Kovanović

ZLOČIN ZA KOJI NITKO NIJE ODGOVARAO !
Hrvatska, 2016, 31:00
Dubravko Kovač

17:30 – 19:00  Future Generation Short Films

WRITER'S BLOCK
Irska / Ireland, 05:00
Patrick Donnelly

ONCE UPON A DREAM
Belgija / Belgium, 13:25
Anthony Nion

CHI VUOL ESSER LIETO, SIA
Italija / Italy, 10:15
Maryam Raz

HOME
Švedska / Sweden, 02:58
Ludvig Gür

FACE TO FACE
Njemačka / Germany, 20:00
Valerie Knill

INFINITY
Ujedinjeno Kraljevstvo / United Kingdom, 07:00
Gideon Blackman

GUANTANAMO BABY
Njemačka / Germany, 02:47
Dieter Primig

LABEL
Njemačka / Germany, 03:58
Jaschar L Marktanner

US
Ujedinjeno Kraljevstvo / United Kingdom, 07:33
Valentina Gordeeva

BAD GIRL

Francuska / France, 10:00
Arnaud KHAYADJANIAN

DI LÀ
Italija / Italy, 08:00
Giulio Tonincelli

20:00 – Projekcija dugometražnog filma

OSLOBOĐENJE SKOPLJA / THE LIBERTATION OF SKOPJE
Makedonija, Hrvatska, Finland, 2016, 111:00
Rade Šerbedžija, Danilo Šerbedžija

22:00 – Projekcija dugometražnog filma

RIFT / THE RIFT
Srbija, Južna Koreja, Slovenija, 2016, 90:00
Dejan Zečević


PETAK 14.10.2016.

BOSANSKI KULTURNI CENTAR
09:00 Festivalske školske projekcije

NARODNO POZORIŠTE

14:30 – 15:45  Kratkometražni igrani filmovi

DAVNO SAM TI LEG'O / I WAS LAID HERE A LONG TIME AGO
Bosna i Hercegovina, 2015, 19:07
Goran Dujaković

KAKO VOZOVI PROLAZE / AS TRAINS GO BY
Crna Gora, 2016, 5:30
Aleksandar Vujović

BEZUSLOVNO TE VOLI / UNCONDITIONALLY LOVES
Bosna i Hercegovina, 2015, 8:32
Mirza Demirović

BORBA ZA SMRT / FIGHTING FOR DEATH
Makedonija, 2016, 15:00
EleonoraVeninova

TAKO ZAKON NALAŽE / ACCORDING TO LAW
Bosna i Hercegovina, 2016, 10:00,
Mladen Vučković

JEDNA NOĆ / ONE NIGHT
Srbija, 2016, 17:21,
Strahinja Savić

16:00 – 17:15  Dokumentarni filmovi

DRUGA OBITELJ / SECOND FAMILY
Bosna i Hercegovina, 2016, 35:00,
Zdenko Jurilj

KOLPA KUPA KOUPA / KOLPA KUPA KOUPA
Slovenija, 2015, 35:50,
Jure Bradeško

SPOMENICI / MONUMENTUS
Bosna i Hercegovina, 2016, 06:27,
Selma Mešanović

17:30 – 19:00  Future Generation Short Films

LAIKA STARDUST
Italija / Italy, 15:00
Antonin Bobò

A SHADOW OF DARA
Ujedinjeno Kraljevstvo / United Kingdom, 14:15
Kirill Proskura 

TAQSEEM
Pakistan / Pakistan, 06:00
Seraj us Salikin

YOUTHFUL BLISS
Ujedinjeno Kraljevstvo / United Kingdom, 05:20
Tomas Gold

COWBOYS & INDIANS
Španija / Spain, 04:11
Emilia Ruiz

KATCHA 'S UNEXPECTEDLY LONG JOURNEY TO THE BEACH
SAD / USA, 10:11
Nada Stjepanovic

CARPE DIEM
Francuska / France, 09:00
von Rakowski Grégoire

DREAMS ON SALE
Rumunija / Romania, 09:24
Vlad Buzaianu

LOW KEY
Njemačka / Germany, 09:51
Samuel Neo

LONG LIVE STEFAAN
Belgija / Belgium, 12:16
Kwok Kuen Chow

20:00 – Projekcija dugometražnog filma

ZG80
Hrvatska, 2016, 90:00
Igor Seregi

22:00 – Projekcija dugometražnog filma

ZVIZDAN
Hrvatska, Srbija, Slovenija, 123:00
Dalibor Matanić

 

SUBOTA  15.10.2016.

NARODNO POZORIŠTE

14:30 – 15:45  Kratkometražni igrani filmovi

KDO JE UBIL ANASTAZIJO ELSTER / WHO KILLED ANASTASIA ELSTER
Slovenija, 2016, 14:27,
Žiga Ciber

MAGDA MOZARKA / MAGDA MOZARKA
Hrvatska, 2015, 15:00,
Bojana Momirović

TRAGOVI ŽIVOTA / TRACES OF LIFE
Slovenija, 2016, 16:51,
Marjan Radovič

ZVJERKA / THE BEAST
Hrvatska, 2015, 20:00,
Daina Oniunas Pusić

VJETRIČ / BREEZE
Slovenija, 2016, 10:46
Mert Güncüer

16:00 – 17:30  Dokumentarni filmovi

DELTA – OBILJE UMJETNOSTI / DELTA – AN AFFLUENCE OF ARTS
Hrvatska, 2016, 26:00,
Marin Lukanović

ANA TRG / ANA SQUARE
Hrvatska, 2015, 26:00,
Jelena Novaković

EOHA / EOHA
Crna Gora, 2015, 22:00,
Vladimir Perović

MRTVI KAPITAL / DEAD CAPITAL
Srbija, 2016, 14:18,
Ivana Janošev


17:45 – 19:15  Future Generation Short Films

TYRE
Italija / Italy, 02:30
Gianrico Di Gennaro (as El Zoid)

BODY¿
Holandija / Netherlands, 02:51
Nelleke Broeze, Rowena Golob, Sanne Walet

IN THE NIGHT WE SPIN
Španija / Spain, 14:59
Jorge S. Pallas

NOTES ON THE TRILOGY OF THE INTERSPATIALITY OF LOVE
Njemačka / Germany, 10:45
Davide Crivelli

MINUS ONE
Njemačka / Germany, 03:00
Alexander Tuschinski, Jennifer Pakosch, Julia Kästle

TETRAS
Francuska / France, 05:41
Axel Zeltser

UNDER THE HEAVENS
SAD / USA, 09:00
Tyrik Washington

MIA / MINE
Italija / Italy,  08:00
Michele Leonardi

CHILDREN'S GAMES
Njemačka / Germany, 06:00
Ricarda Maria Holztrattner

INFERNO
Belgija / Belgium, 11:32
Daniele Tucci

COSMICO
Ujedinjeno Kraljevstvo / UK, 03:20
C.J. Lazaretti

1942
Švicarska / Switzerland, 10:37
Valentin Pittard

ELOïSE, LITTLE DREAMER
Kanada / Canada, 04:00
Myriam L. Obin

20:00 – Projekcija dugometražnog filma

SMRT U SARAJEVU
Francuska, Bosna i Hercegovina, 2016, 85:00
Danis Tanović

NEDJELJA     16.10.2016.


NARODNO POZORIŠTE

13:00 – 15:45  Dokumentarni filmovi

KORIDA
Bosna i Hercegovina, 2015, 87:00,
Siniša Vidović
besplatan ulaz

TREĆI / THIRD BEST
Hrvatska, 2016, 69:10,
Arsen Oremović
besplatan ulaz


16:00 – 17:15  film

IGRA ŽMIRE
Bosna i Hercegovina, 2016,  75:00,
Feđa Ibrišimović
besplatan ulaz

17:30 –  18:00  serija

IZ FAJLOVA DETEKTIVA HERIGENA
Bosna i Hercegovina, 2015 - ,
Damir Pejić
besplatan ulaz

19:30 –  Svečana ceremonija zatvaranja i projekcija dokumentarnog filma

NO SMOKING IN SARAJEVO
Francuska, Italija, Bosna i Hercegovina, 2016, 70:00,
Gianluca Loffredo


 



 

 

Generalni pokrovitelj

     

Sponzori

        

 

Prijatelji festivala

     

FESTIVALSKI RADIO GENERALNI MEDIJSKI POKROVITELJI
kameleon  Radio M   radiosarajevo.ba radiosarajevo.ba
MEDIJSKI PARTNERI
RTV 7   ekskluziva  ekskluziva ekskluziva ekskluziva   volimtz   volimtz  extra  Tuzla info  Fresh Press Fresh Press Fresh Press