Monday, 12 October 2020 13:10

PROGRAM 9. TUZLA FILM FESTIVALA

Od 16. do 20. oktobra 2020. godine

 

Dugometražni igrani film

 

1

Dnevnik Diane Budisavljević

Diary of Dijana Budisavljević

Hrvatska

01:20:00

Dana Budisavljević

2

Glas

Voice

Hrvatska

01:20:00

Ognjen Sviličić

3

Grudi

Breast

Crna Gora

01:32:00

Marija Perović

4

Koncertiši se baba

Focus grandma

Bosna i Hercegovina

01:32:00

Pjer Žalica

5

Mare

Mare

Švicarska

01:24:00

Andrea Štaka

6

Moj jutarnji smeh

My morning laugh

Srbija

01:34:00

Marko Đorđević

7

Otac

Father

Srbija

02:00:00

Srđan Golubović

 

Kratki igrani film

 

1

Poslednja slika o ocu

The last image of father

Srbija

0:20:29

Stefan Đorđević

2

Govor, ki ga vidiš

The Voice You See

Slovenija

0:09:28

Gašper Markun

3

Kontrapunkt

Counterpoint

Bosna i Hercegovina

0:23:31

Ivan Koroman

4

Mars

Mars

Srbija

0:04:59

Filip Markovinović

5

Bambilend

Bambilend

Srbija

0:22:05

Danilo Stanimirović

6

Serbet

Sherbet

Srbija

0:19:00

Nikola Stojanovic

7

Slučaj žutog tulipana

Yellow tulip case

Hrvatska

0:17:03

Hrvoje Wächter

8

Jad

Sorrow

Srbija

0:06:20

Stefan Teofilović

9

Krhko

Fragile

Hrvatska

0:23:00

Tomislav Šoban

10

Skoraj polnoč

Almost Midnight

Slovenija

0:19:57

Jan Fabris

11

Točak snova

Wheel of dreams

Bosna i Hercegovina

0:06:55

Milan Bogdanović, Ognjen Bogdanović

12

Colonello Futurista

Colonello Futurista

Hrvatska

0:18:48

Vladislav Knežević

13

Groblje slonova

Elephant's Graveyard

Hrvatska

0:13:00

Filip Mojzeš

14

Fikus

FICUS

Bosna i Hercegovina

00:17:16

Andrey Volkashin

15

Zmija

SNAKE

Macedonija

00:19:59

Andrey Volkashin

16

 

Fugue

Bosna i Hercegovina

00:09:33

Zoran Ćatić

17

Matura

Prom Night

Srbija

00:20:00

Gvozden Ilić

18

 

YOU KNOW WHAT I HAVE NIGHTMARES ABOUT

Srbija

00:14:45

Aglaja Filipovic

19

 

Zlata verižica/ Golden Necklace/ Zlatni lančič

Slovenija

00:16:00

Janez Juh

20

Zamjena

SWITCH

Hrvatska

00:14:47

Jasna Safić

21

Неонски срца

Neon Hearts

Makedonija

00:16:15

Ana Jakimska

22

ROYALBLAU

ROYAL BLUE

Austrija

00:15:00

Dinko Draganovic

23

Novi Televizor

A Brand New TV

Srbija

00:14:52

Nina Ognjanovic

24

Šum

Whirr

Srbija

00:08:49

Andjelko Beros

25

 

Isa

Danska

00:09:54

Christian Prener, Jens Langkjaer

26

 

The Egg

SAD

00:11:15

Andrej Dojkic

 

Dokumentarni film

 

1.

Brigada - prica o vojvodjanske Petefi-brigade

The Brigade - the story of the Petőfi-brigade

Srbija

0:52:00

Ferenc Lavro

2.

OGNJILO

SPARKS

Crna Gora

0:21:40

Vladimir Perović

3.

Crveni Barjak

The Red Flag

Srbija

0:49:19

Vladimir Paunović

4.

Pouke o čovječnosti

Lessons in Humanity

Hrvatska

0:53:00

Branko Ištvančić

5.

Split Screens

Split Screens

Hrvatska

0:35:00

Bruno Pavić

6.

The Roots

Korijeni

Bosna i Hercegovina

00:15:40

Stefan Tomić

7.

Ptice ne placu

Birds Don't Cry

Slovenia

0:02:33

Yuliya Kogol, Lúa López Ribes

8.

IN THE FLATLAND’S VALLEYS

IN THE FLATLAND’S VALLEYS

Srbija

0:16:00

Bojan Vojnov

9.

ZASTO MAMA VAZDA PLACE?

WHY IS MOM ALWAYS CRYING?

Bosna i Hercegovina

00:15:35

Karmen Obrdalj

10.

Playing With Concrete

Playing With Concrete

Slovenija

00:19:30

Fabris Šulin

 

Animirani film

 

1

 

Perfect

Rusija

00:03:08

O Khe Yn

2

 

The Deer

Češka republika

00:06:21

Nazar Germanov

3

 

The Masterpiece

Ujedinjeno Kraljevstvo

00:04:12

Christopher Satola

4

100分女孩

100% Girl

Tajvan

00:03:09

Chen Liangyu

5

AUTUMN

AUTUMN

Francuska

00:01:53

Sofia GUTMAN

6

坐椅上的人

Chairman

Tajvan

00:04:15

Chang Chun-Ting

7

 

The mocking devil

Španija

00:08:00

Samuel Fernandi

8

 

St George and the Dragon

Ujedinjeno Kraljevstvo

00:02:49

Gus Kearns

9

 

Fowl Goblin

Južna Afrika

00:04:31

Samantha Nortje

10

 

Flower in the Subway

Južna Afrika

00:03:34

Christine Le Clézio

11

 

The Sugarcane Man

Južna Afrika

00:04:53

Tina Obo, Leroy Le Roux

12

 

Sleep Mode

Južna Afrika

00:04:23

Giulia Vanzini

13

 

Lola

Južna Afrika

00:04:26

Kandyce van Rooyen

14

 

The Boy and The Robin

Južna Afrika

00:04:34

Tamika Bramwell

15

风筝

KITE

Kina

00:16:08

HongWei Wang

16

Перший день Курчати

First day of a chick

Ukrajina

00:01:45

Anastasia Shinkarenko

17

Telve

Coffee Ground

Turska

00:04:00

Elif

18

化猫ヤス

Long Live the Cat

Japan

00:05:08

Yuta Masuda

19

1945 - Alarmkompanie Rehwinkel in Ostpreussen

1945 - Alarmkompanie Rehwinkel in Ostpreussen

Njemačka

00:08:35

Jan Rehwinkel

20

三彩船之夢

Journey

Singapur

00:10:52

Hock Wong

 

FGSF

 

1

 

Remnants of Love

Francuska

00:14:10

MALAS TWINS

2

 

A House of Cards

Austrija

00:09:06

Denis Pejovic

3

 

Give it back!

Izrael

00:14:14

Ruchama Ehrenhalt

4

 

The old man and the bucket

Poljska

00:13:15

Tomasz E. Rudzik

5

Rot & Gold

Red & Gold

Njemačka

00:15:00

Paul Uhlig

6

La Scelta

The Choice [short film in one sequence shot]

Italija

00:13:00

Giuseppe Alessio Nuzzo

7

 

Stalker

Francuska

00:06:13

Jean-Christophe Garcia

8

SENTIENCE

SENTIENCE

Francuska

00:18:20

Guillaume Bierry

9

 

Sentinels

Francuska

00:11:25

CHARLOTTE MULLER

10

 

FIRE EXTINGUISHER

Španija

00:05:00

Rodrigo Sopeña, Joana Solnado

11

 

Sycamore

Turska

00:14:50

Mehmet Tığlı

12

 

The Night Before

Turska

00:17:07

DEMET DERELIOGLU ARAN

13

Emi

Emi

Francuska

00:03:40

Arnaud Prochasson

14

 

Absence of Light

Njemačka

00:10:00

Beatrice Aliné

15

Lito

LITO

Italija

00:06:44

Davide Farinella

16

Bénisez-moi, mon Père

Bless me, Father

Francuska

00:11:30

Boubkar Benzabat

17

 

The art of saying goodbye

Španija

00:14:59

Erika Sanz

18

 

Beyond the Tide

Njemačka

00:15:00

Ingo Monitor, Jan Mocka

19

Меня зовут Петя

My name is Petya

Rusija

00:15:00

Daria Binevskaya

20

 

Dear Dad

Italija

00:07:33

Ivan Pascal Sella, Alessandro Campagna

21

 

The Long Ride

Ujedinjeno Kraljevstvo

00:07:18

Sarah Passos

22

Kimaradt körök

Your Turn

Mađarska

00:11:07

Patrik Rosanics

23

 

Fahrer

Njemačka

00:13:50

James Caley

24

 

Keep It Quiet

SAD

00:14:00

Yaya

25

Zamansız Zamanlar

Time-less

Turska

00:07:07

Mert Güncüer

26

Saniyenin Üçte Biri

One Third of a Second

Turska

00:12:50

Burak Oguz Saguner

27

 

Circus Movements

Njemačka

00:15:00

Lukas Berger, Mário Gajo de Carvalho

28

IL VESTITO

IL VESTITO (THE SUIT)

Italija

00:15:00

Maurizio Ravallese

29

L'Oro di Famiglia

L'Oro di Famiglia (The Family Gold)

Italija

00:15:00

EMANUELE PISANO

30

 

Black Heart, Red Hands

Australija

00:15:00

Russell Southam

31

Blaue Flecken

Bruises

Njemačka

00:19:46

Justina Jürgensen

32

Da-Dzma

Da-Dzma (A Sister and a Brother)

Belgija

00:15:25

Jaro Minne

33

تنها مرگ دروغ نمی گوید

Only death never lies

Iran

00:15:00

Sam Yazdanpanna

34

 

TREATMENT VALUE

Grčka

00:18:40

MAVROMOUSTAKOS MICHAIL

35

 

NO

Turska

00:10:00

Erhan Karaca

36

Cinema Mudo

Silent Movie

Brazil

00:15:00

Melo Viana

 

 

Generalni pokrovitelj

   

Sponzori

    

Prijatelji festivala

      

GENERALNI RADIJSKI POKROVITELJ GENERALNI MEDIJSKI POKROVITELJI
kameleon  Radio M   radiosarajevo.ba RTV 7
MEDIJSKI PARTNERI
   ekskluziva  ekskluziva ekskluziva  volimtz   volimtz  extra extra